Niujorko vyrų mados savaitė / pavasaris-vasara 2013

 

O Amerika, Amerika, kokia tu sportiška, jaunatviška, turtinga ir skubanti. Bent jau taip gali pasirodyti peržvelgus Niujorko mados savaitėje pristatytas kolekcijas. Preppy stilius giliai įsigalėjęs kiekvieno Jungtinių Valstijų dizainerio sąmonėje, todėl ir įvairias jo variacijas galime išvysti beveik kiekvienoje kolekcijoje. Polo tipo marškinėliai, megztukai V formos kaklu, švarkai su emblemomis ir apsiuvais ties alkūnėmis, kiekvieną sezoną ir įvairiais deriniais plūsta iš už Atlanto.

Public School NY

Jaunieji, vilčių teikiantys Amerikos kūrėjai Alexander Wang, Phillip Lim, Richard Chai, savo vyriškų linijų kolekcijas pristato Europos mados savaitėse. Niujorko mados savaitėje kolekcijas pristato didieji prekybos tinklai – Banana Republic, Gap, J.Crew, Band of Outsiders, ir didieji amerikietiškos vizijos ambasadoriai – Tommy Hilfiger, Ralph Lauren. Daugelis kolekcijų yra vartotojiškos, paprastos, be polėkio, tačiau puikiai parduodamos. Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad Niujorko mados savaitė neturi savo perlų.

Tommy Hilfiger ir Ralph Lauren yra tikrieji amerikietiškojo preppy karaliai, kurių bent jau kol kas nenuvainikuos niekas, nors yra bandančių. Ralph Lauren per daug nepasiduoda naujausioms tendencijoms, jis siekia išlaikyti savo klientą ir patenkinti visus jo poreikius. Taigi visi drabužiai yra skirti bankininkui: bankininkui verslo susitikime, bankininkui jachtoje ir net bankininkui gamtoje. Trijų dalių kostiumai dvelkė senaja pietiečio džentelmeno dvasia.

Ralph Lauren

Amerikos pietų džentelmeniškumas vyravo Billy Reid kolekcijoje. Laisvėjančiam siluetui išskysti neleidžia tikslios konstrukcijos. Dvieiliai kostiumai dvelkė pietietiška elegancija, kurią sustiprino pasirinkta spalvų paletė: rusvi ir pilkšvi deriniai paįvairinti oranžiniais bei raudonais dryžiais, primenantys antebellum sienos apmušalus.

Billy Reid

Duckie Brown savo kolekcijoje sujungė siuvimo preciziškumą ir maištautojišką dvasią. Griežtų linijų švarkai ir kelnės buvo pasiūti iš languoto ir ekspresyvaus audinio: indigo mėlio džinsinis audinys, juoda oda, pankiški tartan langučiai. Drabužių siluetai buvo įkvėpti aukštosios mados: užapvalinta pečių linija sukurianti optinę dydžio iliuziją, įspūdingos klostės ir kelnių atvartai.

Duckie Brown

Tommy Hilfiger savo amerikietiško jaunimo viziją išmargino dryžiais. Horizontalūs jūreiviški, plonyčiai bretoniški, kiek stambesni regbio, tradicinių Hilfiger mėlynos, raudonos ir baltos dryžiai papuošė marškinius, megztukus, kelnes, švarkus. Dryžių margumynas tradicinius drabužių derinius darė netikėtais, dvelkiančiais maištu.

Tommy Hilfiger

Regbio dryžiai ir ryškių spalvų blokai dominavo Michael Kors kolekcijoje. Ryškios ir šaltos spalvos klasikinio kirpimo kostiumams suteikė šeštojo dešimtmečio ekspresijos.

Michael Kors

Būsimieji preppy imperijos įpėdiniai kiek laisviau pasižiūrėjo į nustatytus stiliaus kanonus. Michael Bastian ankstesnėse kolekcijos vyravusį griežtą taisyklių laikymąsi, 2013 pavasario vasaros sezono kolekcijoje pakeitė laisvės dvasia. Nukraujavusių spalvų paletė suteikė drabužiams vintage nuotaiką, o laisviau krintantys siluetai – atsipalaidavimo. Pastatytos apykaklės ir atsmauktos švarkų rankovės priminė devintojo dešimtmečio klubinės aprangos dekadentiškumą. 

Michael Bastian

Visišką priešpriešą preppy stiliui ateinančiam šiltajam sezonui pasiūlė Marc Jacobs. Prisiminęs savo grunge ištakas, Marc by Marc Jacobs kolekcijoje dizaineris pateikė savitą viziją, kurioje susijungė šeštojo ir devintojo dešimtmečių stiliai. Iš po kiek per trumpų languotų švarkų kyšojo prailginti marškiniai, o paraitotos darbinės kelnės atrodė vėjavaikiškai.

Marc by Marc Jacobs

Besileidžiančios saulės fone Patric Ervell pristatė savo interpretaciją Amerikos kultūros tema. Klajojanti nuotykių ieškotojo dvasia įsikūnijo beisbolo ir pilotų švarkeliuose pasiūtuose iš parašiutinės medžiagos. Militaristinė tendencija diktavo griežtus siluetus. Blanki spalvinė gama sukūrė apdulkėjusių, kelionės išvargintų drabužių įvaizdį.

Patric Ervell

Atrodo, kad Niujorkas militarizmą įsimylėjo. Karinės ir sportinės nuotaikos persmelkė Tim Coppens kolekciją. Uniforminės spalvos ir tikslūs siluetai, sportinės aprangos elementai sukūrė nuosaikią, beveik minimalistinę nuotaiką. Įvairių medžiagų deriniai (dygsniuota oda, satinas, neilonas ir medvilnė) drabužiams suteikė tekstūros ir gyvybingumo.

Tim Coppens

Rag & Bone taip pat sužavėjo sportinio stiliaus ir karinių uniformų sintezė: paradines uniformas aukštomis apykaklėmis primenantys švarkai, neiloninės sportinės kelnės ir pagrindinių spalvų blyksniai. Visus šiuos derinius papildė saharienne stiliaus neiloninės parkos.

Rag & Bone

Antonio Azzuolo griežtus kostiumus paįvairino prabangiais audiniais, sportiniais bateliais ir berankoves marškas primenančiomis susiaučiamomis liemenėmis (tarsi supaprastinta kimono versija). Vakarietiškos siuvimo tradicijos ir rytietiški motyvai priminė Kim Jones 2012/2013 rudens žiemos kolekciją Louis Vuitton mados namams.

Antonio Azzuolo

Daugiakultūriškumo idėja įsigalėjo John Bartlett kolekcijoje. Stilizuotus indiškus šarovarus, arabiškas tunikas ir centrinei Amerikai būdingus šventinius marškinius sujungė natūralūs audiniai ir spalvos bei sanskrito kalbos om ženklas. Nors šie deriniai atrodė tinkami biurui, tačiau juose buvo per daug nuosaikumo.

John Bartlett

Alexandre Plokhov ateinančio šiltojo sezono kolekcijai įkvėpimo sėmėsi iš religijos. Ilgos liemenės, plačios kelnės, pailginti švarkai sujuosti odos atraižomis priminė stačiatikių vienuolius. Vienuoliško gyvenimo asketiškumą pabrėžė natūrali, techniškai neapdorota medvilnė ir oda.

Alexandre Plokhov

Asketiškumu ir klajoklio gyvenimo būdu spinduliavo Siki Im podiumas. Minimalistiniai siluetai, kontrastingi audiniai, abstrakčios aplikacijos demonstruotiems rūbas suteikė natūralios elegancijos.

Siki Im

Milano ir Paryžiaus mados savaičių metu pristatytos tendencijos rado savo vietą ir Niujorko mados savaitėje rodytose kolekcijose. Pagrindinės tendencijos – sportiškumas, atsipalaidavimas, ryškios spalvos ir prabangūs audiniai – buvo pritaikytos patogiam vartojimui ir geram pardavimui.

Autorius: Vaidas Kurmelis

Šaltinis: fmag.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *